روان کننده ها و فواید آن

روان کننده های واژن

استفاده از روان کننده های مخصوص واژن می تواند از مقاربت دردناک در زنان و آسیب بافت واژن جلوگیری کند. به طور طبیعی بافت واژن مرطوب است و در حین برانگیختگی مایعات دهانه رحم و ترشحات غدد بارتولین به روان کاری واژن کمک می کند و باعث می شوند مهبل زنان در حین برانگیختگی، روان و مرطوب شده و این امر رابطه جنسی را لذت بخش تر و راحت تر می کند. اما برخی موارد مانند تغییرات هورمونی، یائسگی، پیری یا عوارض جانبی دارو ها ممکن است باعث خشکی واژن شده و رابطه جنسی زنان را مختل کند. در این موارد زنان می توانند با استفاده از روان کننده های واژن تا حدودی مشکل را از بین ببرند.

روان کننده های مصنوعی می تواند به تقویت برانگیختگی، افزایش لذت جنسی، نرم نگه داشتن پوست واژن و مهمتر از همه کاهش اصطکاک در هنگام دخول توانند روان کننده های واژن را به صورت آنلاین یا از داروخانه خریداری کنند

موارد استفاده از روان کننده های واژن

روان کننده های واژن توسط همه افراد به خصوص بانوانی که خشکی واژن دارند قابل استفاده می باشند.

استفاده از روان کننده قبل از انجام رابطه های جنسی می تواند به جلوگیری از خارش واژن، سوزش، درد و سایر ناراحتی ها کمک کند. اما برخی از روان کننده ها برای مصارف ویژه مانند تقویت عملکرد جنسی و برانگیختگی طراحی شده اند.

انواع روان کننده های واژن

انواع روان کننده ها برای رفع نیازهای مختلف وجود دارند که عبارتند از:

روان کننده مبتنی بر آب

روان کننده های مبتنی بر آب معمول ترین نوع روان کننده هستند که در دو نوع گلیسیرینی با طعم شیرین و بدون گلیسیرین وجود دارند.

مزایای روان کننده های واژن آبی

هر دو نوع روان کننده مبتنی بر جنس آب مقرون به صرفه بوده و در دسترس عموم قرار دارند و در هنگام استفاده همزمان با کاندوم مطمئن هستند و باعث پارگی آن ها نمی شوند. محصولات فاقد گلیسیرین کمتر باعث تحریک واژن می شوند و عمر مفید بیشتری دارند.

معایب روان کننده های واژن آبی

روان کننده های طعم دار یا گرم کننده اغلب حاوی گلیسیرین هستند.

اگرچه این محصولات قدرت روان سازی واژن را دارند اما به دلیل قند موجود در آن ها به سرعت خشک می شوند و حتی ممکن است در ابتلا زنان به عفونت مخمر نقش داشته باشند. روان کننده عاری از گلیسیرین باعث ایجاد طعم تلخ در واژن می شوند. علاوه بر آن، هر دو نوع روان کننده مبتنی بر آب با گذشت زمان می توانند باعث چسبندگی شوند.

روان کننده های روغنی

دو نوع روان کننده روغنی برای واژن وجود دارد: روان کننده های واژن روغنی طبیعی (روغن نارگیل یا کره) و مصنوعی (وازلین). به طور کلی روان کننده های روغنی مطمئن تر، ارزان تر و قابل دسترس تر هستند. اما، در هنگام استفاده از آن ها باید از روان کننده مبتنی بر آب خودداری شود. روغن ها می توانند پوست واژن را تحریک کنند.

مزایا روان کننده های روغن طبیعی واژن
  • روان کننده های روغنی طبیعی مانند آووکادو، نارگیل، گیاهی و روغن زیتون برای ماساژ دستگاه تناسلی و انواع وسایل های جنسی بسیار عالی هستند.
  • روان کننده های مبتنی بر روغن مصنوعی، از جمله لوسیون ها و کرم های بدن برای استمناء خارجی مفید هستند.
معایب روان کننده های واژن روغنی طبیعی

روان کننده های طبیعی و مصنوعی که دارای روغن هستند، می توانند کاندوم های لاتکس را از بین ببرند و باعث پارگی آن شوند. محصولات مصنوعی ممکن است واژن زنان را تحریک کنند. پاک کردن روان کننده های روغنی مصنوعی از بدن دشوارتر از روغن های طبیعی است و می توانند به عفونت واژینال منجر شوند.

محصولات پیشنهادی روان کننده روغنی

زنان می توانند بیشتر روان کننده های دارای روغن طبیعی را از فروشگاه مواد غذایی تهیه کرده و انواع زیر را در نظر بگیرند:

  • نارگیل
  • lberlube

روان کننده های طبیعی

  • روان کننده های مبتنی بر روغن طبیعی تنها محصولات طبیعی موجود در بازار نیستند.
  • برخی از شرکت ها، روان کننده های ارگانیک یا ترکیبات گیاهی یا سایر مواد سازگار با محیط زیست تولید کرده اند.
مزایای روان کننده های واژن طبیعی

بسیاری از روان کننده های طبیعی عاری از پارابن هستند. پارابن یک ماده نگهدارنده است که استفاده از آن با خطرات بهداشتی همراه می باشد. در ساخت روان کننده های طبیعی، برای حفظ محیط زیست از ترکیبات ارگانیک استفاده می شود که این ترکیبات برای مهبل زنان بی خطر می باشد.

معایب روان کننده های طبیعی

روان کننده های طبیعی ممکن است نسبت به انواع دیگر، ماندگاری کمتر و هزینه بیشتری داشته باشند.

 

سخن آخر

طبق تجربه فروش ،فروشگاه اینترنتی همسر وی ای پی روان کننده ها بر پایه آب هم فروش بهتری نسبت به بقیه روان کننده ها دارند و از همه مهم تر استفاده هم زمان آن با کاندوم باعث پارگی آن نمی شود.

همسر وی آی پی
ارسال دیدگاه