مردان تا چند سالگی بچه‌دار می‌شوند ؟

سن و قدرت باروری در مردان

پدر شدن برای مردان حتی در سنین سالمندی هم ممکن است آن‌ها حدوداً تا سن 60 سالگی قابلیت باروری خود را دارند اما احتمال بچه‌دار شدن پس از 60 سالگی و هرچقدر که سن افزایش می‌یابد دشوارتر و سخت تر  می‌شود. با این حال در مواردی شاهد هستیم که افراد بالای 60 سالی که همسر جوان دارند می‌توانند بچه دار شدن را تجربه کنند.

راهکارهایی برای حفظ قدرت باروری در مردان

خوشبختانه مردان با این شانس روبه‌رو هستند که حتی به رغم افزایش سن با انجام یکسری اقدامات قدرت باروری خود را به حالت نرمال بازگردانند و از کاهش آن خودداری کنند.

خوردن غذای سالم و ورزش کردن

جالب است بدانید چاقی با ناباروری در مردان ارتباط دارد. اگر شما اضافه وزن دارید، خوردن غذاهای سالم و داشتن فعالیت کافی می‌تواند به شما کمک کند تا توان باروری خود را مجدداً به دست بیاورید و ناتوانی‌های مرتبط با چاقی را جبران کنید. علاوه بر این کاهش وزن نیز به افزایش حجم اسپرم کمک  می کند.در بسیاری از موارد اتخاذ یک رژیم غذایی سالم و انجام ورزش‌های روزانه به خودی خود می‌تواند نقش درمان ناباروری را برای مردان ایفا کند و مشکلات آن‌ها را در این زمینه بهبود بخشد

 

ایجاد تغییراتی در سبک زندگی

عوامل مختلفی در زندگی می‌تواند روی حجم اسپرم شما تأثیر بگذارد. از جمله این موارد می‌توان به تحمل استرس‌های مزمن، مصرف الکل، سیگار و مواد اشاره کرد. مبارزه کردن با هریک از این عوامل و تلاش برای تغییر دادن آن‌ها باعث می‌شود که بتوانید سال‌های بیشتری قدرت باروری خود را حفظ کنید و مشکلات کم‌تری را در این زمینه داشته باشید.

.

 

 

همسر وی آی پی
ارسال دیدگاه